CNC Macho CNC Macho    KAPS Automatické převodovky KAPS Automatické převodovky    KAPS RACING KAPS Racing    Repase hydrodynamických měničů KAPS Converters    Sequential Shifting System SSS Sequential Shifting System       


youtube
Navštivte náš
youtube kanál.

Stáhněte si aktuální
verzi Flash Playeru.

Stáhněte si aktuální
verzi Acrobat Readeru.


   

KAPS Transmissions doporučuje převodový olej Millers Oils

Společná tisková zpráva: KAPS Transmissions / Millers Oils

Kojetín / Liberec 17. února 2010

Firma KAPS Transmissions dopoučuje převodový olej Millers Oils CRX LS 75w140 NT pro použití v jejich závodních převodovkách.

Bezsynchronní závodní převodovky KAPS Transmissions představují světovou špičku pro vysoce zatěžované aplikace v závodech rally. Pro bezproblémový provoz potřebují extrémně výkonný olej, který dosahuje jejich kvalit a dokáže si efektivně poradit s náročnými provozními podmínkami. Nová řada převodových olejů Millers Oils Motorsport, používající revoluční technologii aditivace nanončásticemi pro zvýšení zátěžové kapacity oleje, snížení tření, zahřívání, ztrát výkonu a opotřebení součástí, byla zvolena techniky KAPS Transmissions pro zahájení dlouhodobého intenzivního testování. V průběhu roku 2009 byl v dog-box převodovkách KAPS Transmissions v závodních vozech Mitsubishi Lancer a Subaru STi testován závodní olej Millers Oils Motorsport CRX LS 75w140 NT.

Po 300 km v závodním nasazení v rámci rychlostních zkoušek Mistrovství ČR v rally ve voze Mitsubishi Lancer EVO IX byly odebrány vzorky oleje. Běžně doporučovaným servisním intervalem pro předovky KAPS je přitom 250 závodních kilometrů rychlostních zkoušek. Nebyla zkoumána pouze kondice oleje samotného, ale rovněž bylo přihlíženo k vizuálním výsledkům opotřebení komponentů převodovky a v neposlední řadě také k připomínkám k projevům řazení od samotného závodníka.

V dílnách KAPS Transmissions byly testované převodovky vždy rozebrány a jejich součásti podrobeny detailní revizi, zda použití oleje Millers Oils CRX LS 75w140 NT vyhovuje náročným požadavkům výrobce. Nebyly zaznamenány viditelné známky přehřívání oleje nebo mechanického poškození dílů, které se po konci každého testu ukázaly být velice efektivně chráněny od nadměrného opotřebení.

V laboratořích Millers Oils v Anglii byly v rámci testů prováděny rozbory vzorků použitých převodových olejů. Zejména byly sledovány změny ve viskozitě a hustotě oleje, společně s obsahem otěrových látek a infračervenou spektroskopií – viz příloha. Výsledky analýz ukazují, že i po 300 závodních kilometrech zůstává olej stále ve vynikající kondici, téměř nezměněn od oleje nového. To vše i při překročení doporučeného servisního limitu 250 km o 20%.

KAPS Transmissions považuje tímto testovací fázi za ukončenou a na základě výše uvedených skutečností doporučuje převodový olej Millers Oils CRX LS 75w140 NT jako náplň pro všechny svoje bezsynchronní dog-box převodovky.

Poznámky:

Použití: Mitsubishi Lancer EVO IX

Kilometráž oleje: 300 km závodních [převodovka 760 km celkově]

olej: Millers Oils Motorsport CRX LS 75w140 NT (použitý)

 

 

                                                 Referenční hodnota pro nový olej

Viskozita při 100°C = 24.4 cSt      24.0 cSt

Hustota = 0.8680                         0.874

Olej téměř nevykazuje známky použití, hodnoty téměř nezměněny, jak dokládá i níže přiložený graf z infračervené spektroskopie (černá křivka – nový produkt, červená křivka – vzorek oleje od zákazníka) Nedošlo z žádným výrazným změnám technických parametrů, olej zůstává v dobré kondici pro další použití. Analýza otěrových kovů rovněž nevykazuje překročení limitních hodnot.

Mike Fenton - Technical Services Manager

   

Partners / Partneři

Online shop in Cyprus for auto parts & car accessories Zpracování uhlíkových vláken Millers Oils Crawford Performance CNC MACHO, s. r. o. Korbel RACING Detour Motor Sports STI.bg J-SPEC PERFORMANCE
  Copyright 2018 © KAPS Transmissions. All rights reserved. Created By Orbinet.cz