CNC Macho CNC Macho    KAPS Automatické převodovky KAPS Automatické převodovky    KAPS RACING KAPS Racing    Repase hydrodynamických měničů KAPS Converters    Sequential Shifting System SSS Sequential Shifting System       


youtube
Navštivte náš
youtube kanál.

Stáhněte si aktuální
verzi Flash Playeru.

Stáhněte si aktuální
verzi Acrobat Readeru.


   

Krkonoše Rally 2009

První sprintový triumf si v Krkonoších připsal Valoušek

Premiérové působení Rally Krkonoše v seriálu AutoCont Mistrovství České republiky ve sprintrally zakončila vítězstvím posádka vozu Mitsubishi Lancer EVO IX Pavel Valoušek – Zdeněk Hrůza.

 

Sezóna malého mistráku se v okolí Trutnova přehoupla do své druhé poloviny a podle předpokladů se o prvenství měli utkat dva největší rivalové v souboji o titul, vedoucí Jaroslav Orsák a druhý Josef Peták. Jenže stačily dvě rychlostní zkoušky a oba favorité byli za dramatických okolností ze hry venku.

 

Poslední zatáčka úvodní vložky se stala osudnou úřadujícímu šampiónovi Petákovi. Jeho Peugeot 207 S2000 narazil ve vysoké rychlosti do stromu a naneštěstí se tento incident neobešel bez zranění. Do nemocnice putovali jak jezdec, tak jeho navigátor Libor Joska. Ten se v zápětí musel podrobit operaci. Na následující erzetě chyboval také Orsák a i on zakončil svou krkonošskou pouť tvrdší nehodou.

 

Na čele se tedy usadil Pavel Valoušek, průběžně třetí muž MČR. Otrokovického pilota stínoval Roman Odložilík na palubě Fiatu Punto S2000, ale Valoušek jej dokázal přesvědčivě uhlídat za svými zády. Do tabulky si tak připsal plný počet třiceti bodů.

 

„Jsem velmi spokojený, že se nám rally takto povedla. Krkonoše jsou moc pěkný podnik. Zdejší erzety byly dobrou přípravou na Barum rally, což byl ve své podstatě náš hlavní cíl. Jenom doufám, že se kluci po havárii rychle zotaví,“ prohlásil v cíli vítěz.

 

Roman Odložilík nejen že neuspěl s atakem vavřínů, ale navíc se musel pořádně ohánět, aby na něj zbylo aspoň stříbro. Na předposledním měřeném testu jej totiž předstihl Jan Štěpánek řídící Octavii WRC. Závěrečný úsek však vyšel lépe jezdci týmu TRT Rally Sport, a tak se s rozdílem čtyř desetin radoval z druhého místa Odložilík.

 

Těsně za třetím Štěpánkem dokončil další pilot speciálu WRC – Karel Trněný s Fabií. Pátá příčka připadla Tomáši Engemu, který opět osedlal Lancer EVO IX poháněný na zemní plyn.

 

Skupině A kraloval Petr Brynda, když o necelých pět sekund porazil Jana Dohnala. V souboji o bronz se v samotném finiši posunul před Lubomíra Minaříka Jindřich Štolfa.

 

Celkovému pořadí AutoCont Mistrovství České republiky ve sprintrally nadále vévodí Jaroslav Orsák. O druhou příčku se s totožnými výsledky dělí Josef Peták a Pavel Valoušek. Čtvrtá pozice patří Romanu Odložilíkovi a pátá Janu Štěpánkovi. O prvním zářijovém víkendu se budou rozdávat další body, tentokrát v rámci Admiral Rally Vyškov.

Společnost KAPS Transmissions v současné době úzce splupracuje s olejářskou společností Millers oil. Tato spolupráce je založena na testování převodových olejů v bezsynchronních převodovkách.Nyní o víkendu se skvěle umístil Pavel Valoušek na prvním místě v rallysprintu Rally Krkonoše. Pavel si pochvaloval bezchybnou funkci jeho bezsynchronní převodovky.Výsledek testů oleje společnosti Millers Oil bude vyhodnocen po nadcházející barum Rally Zlín.

source:

http://www.mediasport.cz/rally-cz/prvni-sprintovy-triumf-si-v-krkonosich-pripsal-val.html

Archiv 2009

Ostatní roky
2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2001
   

Partners / Partneři

Online shop in Cyprus for auto parts & car accessories Zpracování uhlíkových vláken Millers Oils Crawford Performance CNC MACHO, s. r. o. Korbel RACING Detour Motor Sports STI.bg J-SPEC PERFORMANCE
  Copyright 2018 © KAPS Transmissions. All rights reserved. Created By Orbinet.cz